Ali Erbaş'tan Hicri Yeni Yıl Mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hicri yılbaşı münasebetiyle yayınladığı mesajında, 7 Temmuz Pazar gününün, Hz. Medine.

Hicretin yeni yılının tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını dileyen Erbaş, hicretin dünyevi sıkıntılardan ve sıkıntılardan bir kaçış değil, zulme ve zalimlere dirayetle karşı çıkan Hz. Muhammed'in anılması olduğunu söyledi. Muhammed'in önderliği ve rehberliği altında adaleti, merhameti ve adaleti canlı tutma mücadelesi olduğunu söyledi.

“Hicret, güçlü bir iman, sarsılmaz bir irade ve sarsılmaz bir imanla yaşama kararlılığıdır.”

Hicretin, İslam değerleri ve güzel ahlak ilkelerini benimseyerek, güçlü bir iman, sağlam bir irade ve sarsılmaz bir inançla yaşama kararlılığı olduğunu belirten Erbaş, şöyle konuştu:


“Resulullah ve beraberindekiler, doğruluk, doğruluk, adalet, iyilik ve insan onuru gibi yüce değerlerin yeryüzüne hakim olmasını sağlamak için hicret etmişlerdir. Onların hicretinin temelinde yeni bir insan inşa etme ideali vardır. Hicret, bireysel ve toplumsal düzeyde kardeşlik anlamına da gelir. Kuşkusuz bu bağlamda Hicret'i doğru okumak ve anlamak, etrafımızdaki her türlü olumsuzluk, kötülük, sorun ve musibetle mücadelede azim ve kararlılık kazandırır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam aleminin Hicri Yeni Yılını tebrik ediyor, Hicri 1446 yılının barış, huzur ve barış dolu olmasını temenni ediyorum. Ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa bereket, “Gelecek yılda bunun gerçekleşmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir