Bakan Fidan'dan NATO mesajı: Yaptırımlar ittifak ruhuna uygun değil

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye-Polonya-Romanya üçlü işbirliği sürecine ilişkin Dışişleri Bakanları toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Bakan Fidan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

  • Yaptırımlar ittifak ruhuna uygun değil. Vilnius Zirvesi'nde alınan kararların uygulanmasını görüştük. Terör konusunu da görüştük. NATO'nun daha ileri adımlar atmasını bekliyoruz.

  • (NATO) Müttefikliği, terörle mücadele gibi son derece hassas bir konuda tüm üyelerin birbirleriyle maksimum dayanışma içinde olmasını gerektirir. İttifaka üye ülkelerin birbirlerine yaptırım uygulaması ittifakın ruhuna uygun değildir.

  • Gazze'deki katliam her an bölgesel bir savaşı tetikleyebilir. İsrail, kendi güvenliğini sağlama bahanesiyle Gazze'deki tüm halkı katletmektedir. İsrail'i kayıtsız şartsız destekleyen ülkelerin çok geç olmadan pozisyonlarını yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor.

  • Biz tüm çatışma ve savaşlarda diplomasiye öncelik verilmesinden yanayız. Ukrayna'da diplomatik seçenek bir kenara bırakılmamalı.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Almanya'dan çifte vatandaşlıkla taşınmak Almanya'dan çifte vatandaşlıkla taşınmak
Beşar Esad'ı şok edecek gelişme: "Tarihi bir karar"Beşar Esad'ı şok edecek gelişme: “Tarihi bir karar”
İki lider bir araya geldi!  Kritik görüşme başladıİki lider bir araya geldi! Kritik görüşme başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir