Başkan Alper sıralama belgesini aldı – GÜNDEM

Yerel yönetim seçimlerinde İnegöl'ün yeni belediye başkanı seçilen Alper Taban, düzenlenen törenle tescil belgesini aldı.

31 Mart Pazar günü yerel seçimlere Cumhur İttifakı adayı olarak katılan Alper Taban, 166 bin 255 seçmenin 68 bin 406'sının oyunu alarak yüzde 43,33 oy alarak yeniden İnegöl belediye başkanı seçildi. Kesin seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkan Taban, bugün İnegöl Kent Müzesi'nde düzenlenen törenle seçim belgesini aldı. Törende İnegöl Kent Konseyi üyelerinin sertifikaları da takdim edildi.

“İNEGÖL’E YENİ İŞLER KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Tescil belgesinin alınmasının ardından törende açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, şunları söyledi: “Öncelikle bize bu imkânı tanıyan Başkanımıza ve partimizin büyüklerine teşekkür ediyorum. Bu işin kader işi olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Benim de payım var. Geçtiğimiz 5 yılda önceki yönetim kurulu üyelerimizle İnegöl'de çok güzel işler yaptık. Bu şehirde bir işimiz, bir ayak izimiz var diyecek harika işler ürettik. Yeni dönem için iktidar ve muhalefet arasında 37 kişilik iyi bir ekip olduk. Artık İnegöl'e yeni eserler kazandırmak istiyoruz” dedi.

“BU SEÇİMDE KAYBEDEN YOK, KAZANAN MİLLETİMİZ”

Konuşmasına “Bu seçimde kaybeden yoktur, kazanan milletimizdir” sözleriyle devam eden Taban, şöyle devam etti: “Biz başından beri halkımızın iradesine saygı duyacağımızı hep söyledik, saygı duyduğumuzu da ifade ediyorum. Seçimin ardından belediye başkanı olarak ben ve değerli meclis üyelerimiz sertifikalarını aldılar. 116 mahallemizin yöneticileri ve üyeleri belirlendi, “Umarım herkes için kazan-kazan olur.”

TÜM HALKIMIZA HİZMET ETMEK İÇİN KOLLARIMIZA SIVAYORUZ

“Bu görev döneminde Halk İttifakı olarak Meclis'in 28 üyesini seçtik. 4'ü Saadet Partisi'nden, 3'ü Cumhuriyet Halk Partisi'nden ve 2'si Refah Partisi'nden olmak üzere 37 kişiyle Meclis'te halkımızı temsil edeceğiz. Sonuç olarak biz parti başkanıyız ama seçildikten sonra tüm halkımızın belediye başkanı oluyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmet etmek için kolları sıvadık. “Bize inanan ve bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum.”

AK PARTİ VE MHP KURULUŞLARINA TEŞEKKÜR

“Seçim süreci çok zorlu bir süreç. Bu dönemde bizimle çalışan AK Parti ilçe başkanımıza ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanımıza ve her iki partinin örgütlerine teşekkür ediyorum. Meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürlerimi değerli aileme vermek isterim. Eşime, oğluma, kızıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hepimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir