Başkan Böcek, koltuğunu çocuk başkana bıraktı – GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Fatmagül Özpınar İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Anıl Kılınçkaya'ya devretti. Çocuk Belediye Başkanı Kılınçkaya, akıllı atık toplama sisteminin kurulması, yeşil alanların korunması ve arttırılması yönünde talimat verdi. Kılınçkaya, okullardaki ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz yemek hizmeti verilmesi çağrısında bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Genel Sekreter Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcıları, Belediye Başkanı Danışmanları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Belediye Personeli, Emniyet Personeli, büyükşehir belediyesinden izci adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Başkan Böcek, makamını devirdiği Anıl Kılınçkaya ile birlikte Atatürk anıtına çelenk sundu. Başkan Böcek ve törende hazır bulunan çocuklar bayrakları coşkuyla salladı.

OFİSİNİ TAŞINDI

Çelenk koyma töreninin ardından Büyükşehir Belediyesi binasında teslimat töreni gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerini Fatmagül Özpınar İlköğretim Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi Anıl Kılınçkaya'ya verdi. Devir teslim sırasında Anıl Kılınçkaya'ya Milli Eğitim İlçe Müdürü Yakup Hoplar, okul müdürü Mehmet Aşık Doğan, annesi Dilek Kılınçkaya ve babası Mustafa Kılınçkaya eşlik etti.

BABAMIZIN ÖRNEĞİNE UYARAK ÇALIŞACAĞIM

Başkan Böcek'in yerini alan Anıl Kılınçkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak şunları söyledi: “Ülkesine faydalı, çocukları çok seven, ileri görüşlü bir başkan olarak görevimi yerine getirmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk Belediye Başkanı olarak öncelikle sokaklara atık atılmasını önleyen bir izlenebilirlik sistemi kurmak isterim. Parkların yanında çocukların güvenle oynayabileceği yeşil alanlı parkların sayısını artıracağız. Okullardaki ihtiyaç sahibi çocuklara bedava yemek dağıtarak, onlara iş imkanı da sunacağım. Halk Ekmek fabrikalarının çoğalmasını da sağlayacağım. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e şükranlarımı sunuyorum. Bu görevi bana emanet eden kişi.”

ÇOCUKLARA HEDİYE OLAN EN BÜYÜK BAYRAM

Çok önemli ve gururlu bir gün geçirdiklerini kaydeden Başkan Muhittin Böcek, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kuruluşuna vesile olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusunu anacağım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman gazilerimiz ve tüm şehitlerimiz, dünyanın yeni yetişen neslinin çocuklarına verilen en büyük kutlamayı yaşıyoruz, gelecek sizindir, günlerin bu anlardan başladığının altını çiziyor: « Cumhuriyeti biz kurduk, siz onu yüceltecek, kadınlara ve çocuklara destek vereceksiniz” dedi.

Başkan Böcek ve Anıl Kılınçkaya daha sonra 23 Nisan'daki resmi törenlere birlikte katıldı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir