Başkan Şengel: Seçimleri herkes kazandı, Efes Selçuk kazandı – Son Dakika Cumhuriyet'in Ege Haberleri

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP tarafından yeniden İzmir Selçuk Belediye Başkanı seçilen Filiz Ceritoğlu Sengel, seçim belgesini aldı.

CHP ilçe teşkilatı önünde Efes Selçuk, CHP ilçe başkanı İpek Onbaşıoğlu, partililer, bir önceki dönem meclis üyeleri, CHP'li belediye meclisi üyeleri ve vatandaşların katılımıyla, Belediye Başkanı Sengel sokaklarında yürüdü. şehre gelerek, kızıyla birlikte tescil belgesini alarak Selçuk Kaymakamlığı'na gitti. İlçe Hükümet binası önünde kendisini bekleyen coşkulu kalabalıkla birlikte yürüyen Sengel, daha sonra Atatürk anıtı önüne çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından coşkulu bir kalabalık eşliğinde belediye binasına geçen Sengel, burada da alkışlarla karşılandı.

“DAHA GÜÇLÜYÜZ, DAHA KARARLIYIZ”

Önümüzdeki 5 yılın daha büyük bir güç ve kararlılıkla ilerleyeceğini doğrulayan Başkan Şengel, şunları söyledi; “Ne yapacağımızı çok daha iyi biliyoruz. Daha güvenli adımlarla yürüyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Biz daha tecrübeliyiz, daha bilinçliyiz. “Beş yıllık tecrübemiz ve kampanya postalarının gereksinimlerini bildiğimiz için daha birlik içinde ne yapmamız gerektiğini daha iyi biliyoruz” dedi.

Filiz Ceritoğlu Sengel, gelecekte Efes Selçuk'un tüm üyeleriyle birlikte çalışacaklarının altını çizerek; “Her vatandaşın eşit olduğunu bilerek Efes Selçuk'ta oy kullansın veya vermesin herkese eşit davranmaya devam edeceğiz. “Her şeyden önce mevcut belediye başkan adaylarının, meclis üyesi adaylarının ve tüm siyasi partilerin belediyesi ve belediye başkanı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“BİRLİKTE KAZANDIK, BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ”

Efes Selçuk'un tanıtımı ve yerel ekonominin güçlenmesi için 5 yıldır çalıştıklarını belirten Başkan Sengel; “Bugüne kadar birlikte kazandık, birlikte paylaştık. Bundan sonra da birlikte kazanmaya, birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Sonuçta Efes Selçuk kazandı, herkes kazandı. Beş yıl birlikte kalmamıza rağmen Cumhuriyet Halk Partisi'nin şemsiyesinden ayrılmadık. Babamızın evinin kapısını Cumhuriyet Halk Partisi himayesinde açtık. Kocaman bir yüreğimiz vardı ve katılmak isteyenlere gelin bize katılın dedik. Pek çoğumuz bu işin içindeydik. Değişen Türkiye'de Efes Selçuk'ta değiştirmediğimiz tek şey Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağıdır. Bu nedenle kendimize daha çok güveniyoruz” dedi.

Geçmiş seçim sürecine değinen Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Geleceği hedefleyen bizler hiçbir zaman geçmişle hesaplaşmadık, yapmaya da niyetimiz yok. Belediye başkanı olarak şu sözü çok beğeniyorum; “Merak etmeyin genciz, heyecanımız yüksek” dedi.

Başkan Şengel, konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir