Başkan Zeyrek açıkladı: Manisa'da ilk 2 ton su 1 TL olacak! – Cumhuriyet'ten Son Dakika Türkiye, Ege Haberleri

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından, CHP Genel Başkanı seçilen Ferdi Zeyrek başkanlığında 2024-2029 hizmet döneminin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla açıldı. Başkan Zeyrek, bir açıklama yaparak meclis üyelerinin ve Manisa halkının Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Manisa'yı 74 yıl sonra CHP'nin kazandığını hatırlatmayı sürdüren Başkan Zeyrek, şöyle konuştu: “2024-2029 hizmet dönemimizde hep birlikte, gönül birliğiyle güzel Manisa'mıza hizmet edeceğiz. Seçimler yapıldı ve bitti. Her zaman vurguladığım gibi bu seçimin kaybedeni yok; Bu seçimin kazananı 1,5 milyon Manisalı oldu. Tarihiyle, kültürüyle, konumuyla ülkemizin amiral gemisi olan Manisa için çalışacağız. Bu hafta polis haftası. Cennet vatanımızın dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışan, vatandaşlarımızın huzuru için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk polis teşkilatımızın 179. yılını ve Polis Haftasını kutluyorum. “Şehit polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

“MESİR MACUNU FESTİVALİ’NE ÜCRETSİZ ÖZEL GELİŞ”

Önemli günleri kutlayan sözlerine devam eden Başkan Zeyrek, şöyle konuştu: “TBMM'mizin kurulduğu ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bayram olarak sunduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı 10 gün sonra kutlayacağız. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını şimdiden kutluyoruz. Bu yıl da büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm kahramanlarımızı anacağım. Ülkemizin en eski festivallerinden biri olan Uluslararası Makarna Festivalimiz Manisa Mesir'i 28 Nisan Pazar günü kutlayacağız. Karnaval atmosferinde kutlayacağımız festivalimize Başkanımız Özgür Özel de katılacak.”

19 Nisan'da Atatürk Kent Parkı'nda halka tanıtım toplantısı yapılacağını belirten Başkan Zeyrek, şöyle konuştu: “Ünlü şarkıcı Fatma Turgut'un sahne alacağı ve birçok güzel etkinliğin gerçekleşeceği toplantımıza sizleri ve tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. “

“SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ”

Başkan Zeyrek, konuşmasının son bölümünde ilk 2 ton suyun 1 TL karşılığında verilmesi yönündeki seçim vaatlerine ve kartlı sayaç düzenlemesine de değindi. Başkan Zeyrek, “Burada belirtmek isterim ki, MASKİ Genel Kurulunu 18 Nisan Perşembe günü saat 18.00'de olağanüstü toplantıya çağıracağız. Sözümüzü tutacağız ve hemşehrilerimizin beklentilerine cevap vereceğiz. Manisa halkının mutluluğu, huzuru ve gülümsemesi için planlarımızı ortaya koyacağız.” 5 yıllık hizmet süremizde gerçekleştireceğimiz projelerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir