Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: “Buna tolerans göstermeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı Polis Akademisi'nde düzenlenen “Polis Akademisi Mezuniyet Töreni”nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

Bugün mezuniyet sevincini yaşayan 2.366 polisimizi canı gönülden kutluyorum. Başarıya ulaşan öğrencilerimi de tebrik ediyorum. Bugün kendi çocuklarımızın yanı sıra dünyanın 15 ülkesinden 94 öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz.

Bunu burada özellikle vurgulamak isterim. Türk mezunların yurt dışı ziyaretlerinde sadece bürokrasi değil hayatın her alanında yer aldıklarını görüyoruz. Her ne kadar son dönemde ülkemizde böyle bir ufuktan rahatsız olan bazı çekingen insanlar olsa da biz onları dinlemiyoruz.

“SİZE TEŞEKKÜR ETMEYECEĞİZ”

Ülkemizin ekonomisine ve ticaretine zarar verecek girişimlere tolerans göstermeyeceğiz. Devletimizin bir ayağını Anadolu'da sabit tutacağız, diğer ayağıyla da tüm dünyayı kucaklayacağız.

Hukukun dışına çıkarak Devlete hizmet edemezsiniz. Kamu görevlileri, konu ne olursa olsun Anayasa ve kanunlara tabidir. Toplumda düzen kanunların dışına çıkılarak sağlanamaz. Ülkemiz geçmişte kendisini hukukun üstünde görerek bürokratik korumadan büyük zarar görmüştür. Milli irade yok sayıldı, anayasa askıya alındı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Bursa!  Önce kardeşini bıçakladı, ardından balkonda harakiri yaptı.Yer: Bursa! Önce kardeşini bıçakladı, ardından balkonda harakiri yaptı.
Türkiye kazayı anlattı Türkiye, 5 kişinin hayatını kaybettiği “makas” olayını anlattı! “Beni trafik canavarı ilan ettiler”
Kenya'da Parlamento'yu ateşe verdiler!  Gerçek mermi kullanıldı: En az 5 kişi öldüKenya'da Parlamento'yu ateşe verdiler! Gerçek mermi kullanıldı: En az 5 kişi öldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir