Emeklilere terfi yarışı hızlandı

Bankaların emeklilere verdiği promosyon tutarları geçen yıla göre yüzde 60'tan yüzde 100'e çıktı. Bu yılki promosyonlar emekli maaşlarına göre 8 bin liradan 15 bin liraya kadar değişiyor. Bazı bankaların promosyon ödemesine ek olarak 3 bin TL'ye varan ek ödemeler yapmasıyla emeklileri kapma telaşı daha da şiddetlendi. İşte emeklilerin bankaya gitmeden mobil bankacılık üzerinden tek tıkla talep edebilecekleri yeni promosyon tutarları…

EKONOMİ HİZMETİ

Bankaların son günlerde emeklilere yönelik promosyon ödemelerini artırmasının ardından gözler hangi bankanın ne kadar promosyon verdiğine çevrildi. Geçen yıl 5 bin ile 7 bin 500 TL arasında değişen promosyon ödemeleri, 8 bin TL'den başlayıp bu yıl 15 bin TL'ye yükseldi. Son haftalarda kamu bankalarının ardından özel bankalar da terfi yarışına katıldı ve emeklilik mücadelesi kızıştı. Bazı bankalar, emekli maaşını yanında götüren emeklilere sundukları promosyon ödemelerine ek olarak 3 bin TL'ye kadar ek promosyon alternatifleri sunmaya başladı.

'ŞUBEYE GİTMENİZE GEREK YOK'

Emekliler, bankaya gitmeden e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr ​​adresine giriş yaparak banka değişikliği yapabilecek. Banka havalesi mobil bankacılık üzerinden de “Talep – Emeklilik Talebi – Emeklilik Şubesi/Değişim Bankası” adımları takip edilerek yapılabilmektedir.

Promosyon tutarı arttıkça talebin yoğunlaştığını duyuran bankalar, maaşını aktarmak isteyen emeklilere bu işlemi şubeye gitmeden, tek tıkla, mobil bankacılık üzerinden veya ilgili bankanın internet sitesi üzerinden hızlı bir şekilde yapmalarını tavsiye ediyor. ve sıraya giriyorum. Emeklilerin yapılması gereken ilgili bankanın uygulamasını telefonlarına indirip ardından şu adımları takip etmeleri: Başvurular – Emeklilik İşlemleri – Promosyon Durumu – Yenileme…

Peki hangi banka ne kadar promosyon ödüyor? Detaylar burada…

-Ziraat Bankası, Vakıfbank ve İş Bankası, Emekli maaşı 10 bin TL'ye ulaşanlara 5 bin TL; Aylığı 10 bin ile 15 bin TL arasında olanlara 8 bin TL; Aylık maaşı 15 bin ile 20 bin TL arasında olanlara 10 bin TL, aylık maaşı 20 bin TL ve üzerinde olanlara 12 bin TL promosyon ödemesi yapın.

-Halkbank, Emekli maaşı 10 bin ile 14 bin 999,99 TL arasında olan emeklilere 8 bin TL; Aylık maaşı 15 bin ile 19 bin 999,99 TL arasında olanlara 10 bin TL; 20 bin TL ve üzeri kazananlara 12 bin TL promosyon sunuyor.

-BBVA garantörleriEmekli maaşı 10 bin TL'ye kadar olan emeklilere 6 bin 250 TL promosyon sunan; Aylık maaşı 10 bin ile 15 bin TL arasında olan emeklilere 10 bin TL; Aylık maaşı 15 bin ile 20 bin TL arasında olan emeklilere 12 bin 500 TL, aylık maaşı 20 bin TL ve üzeri olan emeklilere ise 15 bin TL promosyon sunuyor.

-İnşaat kredileri, Aylık net geliri 9 bin 999 TL'ye kadar olan emeklilere 6 bin 250 TL promosyon sunan; Net geliri 10 bin ile 14 bin 499 TL arasında olanlara 10 bin TL; Net geliri 15 bin TL ile 19 bin 999 TL arasında olanlara 12 bin 500 TL, net geliri 20 bin TL'nin üzerinde olanlara 15 bin TL promosyon nakit ödemesi yapılacak.

AYRICA 3 BİN TL'YE KADAR EK ÖDEME VAR

Yapı Kredi, promosyon ödemesinin yanı sıra 3 kez 1.000 TL'lik ek nakit ödül de sunuyor, ardından 3 bin TL ek ödeme yapılıyor. Bu ek ödemelerin alınabilmesi için “iki yeni fatura ödeme talimatı verilmesi”, “kişisel kredi kartlarıyla toplam 1.000 TL harcama yapılması” ve “Yapı Kredi Mobil uygulamasını aktif olarak kullanmaya başlanması” gibi koşulların, ödeme tarihinden itibaren 60 gün içerisinde yerine getirilmesi gerekmektedir. taahhüt mektubunun imzalanması.

-Akbank, Akbank'tan emekli maaşı alanlara 15 bin TL'ye varan promosyonla ve 2 bin 500 TL chip paraya ek olarak toplam 17 bin 500 TL ödeme yapıldığı açıklandı. Emekli maaşı 0 ile 9 bin 999 TL arasında olanlara 5 bin TL promosyon ve 1.250 TL ek promosyon ödenirken, toplam 6 bin 250 TL ödeme yapıldı; Emekli maaşı 10 bin-14 bin 999 olanlara 8 bin TL promosyon ve 2 bin TL ek promosyon olmak üzere toplam 10 bin TL verilecek. Banka, emekli maaşı 15 bin TL ile 19 bin 999 TL arasında olanlara 10 bin TL promosyon ve 2 bin 500 TL ek promosyon olmak üzere toplam 12 bin 500 TL ödeme yaparken; Aylık maaşı 20 bin lira ve üzerinde olanlara 12 bin lirası terfi, 3 bin lirası terfi olmak üzere toplam 15 bin lira ödeme yaptığını açıkladı.

-Denizbank, Maaşı 9 bin 999 TL'ye kadar olan emeklilere 5 bin TL; 10 bin ile 14 bin 999 TL arasında maaş alanlara 8 bin TL; Maaşı 15 bin ile 19 bin 999 TL arasında olanlara 10 bin TL, maaşı 20 bin TL ve üzeri olanlara ise 12 bin TL promosyon veriyor.

TCMB: SIKI PARA KOŞULLARINI KORUYACAĞIZ

-MERKEZ Banka (TCMB) Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve TBB Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Toplantıda bankacılık sektörünün durumu, enflasyon beklentileri ve para politikasındaki son gelişmeler ele alındı.

Enflasyondaki düşüşün 2024 yılının ikinci yarısında sağlanacağını vurgulayan Dr. Karahan, şöyle konuştu: “Enflasyondaki düşüşe yönelik adımlarımızın finansal koşullar, talep ve fiyat davranışlarına yansımasını bekliyoruz.” “Aylık enflasyonun ana eğilimini önemli ölçüde ve kalıcı olarak azaltacak sıkı para koşullarını sürdüreceğiz” diyen Karahan, şöyle konuştu: “Para politikasındaki kararlı duruşumuz, hedeflediğimiz enflasyonla mücadele patikaya başarıyla ulaşmamızı sağlayacaktır.”

Öte yandan Çakar, Karahan'ın para politikası uygulamalarına ilişkin değerlendirmelerini dinlediğini ve kendisine sektörel gelişmeler hakkında güncel bilgiler aktardığını söyledi. Çakar, Türkiye ekonomisinin geleceğine ilişkin beklentilerinin de olumlu olduğunu vurguladı.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir