Erdoğan'ın ABD'deki sonraki zirveleri! Yunanistan, İtalya ve Almanya liderleriyle görüştü…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Devlet ve NATO Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Joe Biden'ın Devlet ve Hükümet Başkanları ile eşleri onuruna Beyaz Saray'da verdiği resmi yemeğe katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesi için gittiği ABD'nin başkenti Washington'da temaslarını sürdürüyor.

ERDOĞAN, ALMANYA BAŞBAKANI SCHOLZ'LA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO liderler zirvesine katılmak üzere bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine katıldığı ABD'nin başkenti Washington'da Almanya Başbakanı Scholz'u kabul etti.

Görüşmede Türkiye-Almanya ikili ilişkilerine ilişkin gelişmeler, Ukrayna-Rusya savaşı ve İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ele alındı.

Görüşmede Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına son vermesi ve ateşkes fırsatının heba edilmemesi için İsrail'e baskı yapılması gerektiğini belirterek, çatışmaların bölgeye yayılmasını önlemek için çabaların artırılmasının önemli olduğunu vurguladı.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın desteğinin Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılım sürecini canlandırmasının beklendiğini de söyledi.

ERDOĞAN, İTALYA BAŞBAKANI MELONI'YLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, iki ülke arasındaki ilişkiler ile bölgesel ve küresel konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine katılmak üzere bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da İtalya Başbakanı Meloni'yi kabul etti.

3

İki lider, Türkiye-İtalya ilişkileri ile bölgesel ve küresel konuları ele aldı.

Görüşmede Erdoğan, atılacak adımlarla iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmeye devam edeceğini ve bu yönde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bölgedeki gerilimi barış yoluyla sona erdirmek için elinden geleni yaptığını, tüm ülkelerin bu konuda çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN VE MİÇOTAKIS İLE GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Yunanistan ile iyi komşuluk ilkesine dayalı dayanışma ruhunu geliştirme çabalarını sürdürdüğünü ve bu çabaların artarak devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, iki ülke arasındaki ilişkiler ile bölgesel ve küresel konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine katılmak üzere geldiği ABD'nin başkenti Washington'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti.

4

Türkiye-Yunanistan ikili ilişkileri ile bölgesel ve küresel konuların ele alındığı görüşmede Erdoğan, Türkiye'nin Yunanistan ile iyi komşuluk ilkesine dayalı dayanışma ruhunu geliştirmeye yönelik çabalarını sürdürdüğünü ve bunların artarak devam edeceğini söyledi. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Ukrayna ve Filistin'deki çatışmaların sona erdirilmesine yönelik olumlu çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini, bu coğrafyalarda barışın hakim olması için tüm bölge ülkelerinin çalışmasının yararlı olacağını söyledi. (AA)

Sıkmak
Afyonkarahisar'da art arda iki deprem!  Toplamda 15 saniye sürdüAfyonkarahisar'da art arda iki deprem! Toplamda 15 saniye sürdü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir