Erzincan maden faciasıyla ilgili yeni gelişme! Bir kişinin cansız bedeni 53 gün sonra bulundu

Erzincan'ın İliç madeninde meydana gelen heyelan nedeniyle 9 işçiden günlerdir haber alınamadı. 53 gün süren çalışmanın ardından Uğur Yıldız'a ait olduğu sanılan ceset bulundu. Savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından cenaze, otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırılacak.

İŞLER KABUL EDİLDİ

Öte yandan madenin manganez bölümünde Uğur Yıldız ve 2 kişinin cesedinin bulunduğu ve arama çalışmalarının hızlandırıldığı tahmin ediliyor.

BAKAN BAYRAKTAR'DAN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya açıklamasında şunları söyledi:

“Erzincan İliç maden sahasında meydana gelen heyelanın ilk gününden bu yana aralıksız devam eden 9 madenci kardeşimizi arama çalışmalarımızda bu akşam Manganez Madeni olarak adlandırılan bölgedeki işçi kardeşlerimizden birine ulaştık.

Diğer madencilerimiz için ise ekipler 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. “İşçi kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
ABD ve İsrail alarmda: İran her an saldırabilir!ABD ve İsrail alarmda: İran her an saldırabilir!
İmamoğlu'nu canlı yayında ölümle tehdit etti!  Skandal anlar: Ya ben ya da bir başkası onu yaşatmayacağızİmamoğlu'nu canlı yayında ölümle tehdit etti! Skandal anlar: Ya ben ya da bir başkası onu yaşatmayacağız
Kılıçdaroğlu, Yavaş'ı tebrik etti ama İmamoğlu'nu aramadıKılıçdaroğlu, Yavaş'ı tebrik etti ama İmamoğlu'nu aramadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir