Hüseyin Yayman kimdir? Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Medya Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman kaç yaşında ve nerelidir? – Türkiye'den son dakika haberleri

TBMM Dijital Medya Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Yayman'ın hayatı ve kariyeri vatandaş araştırmalarına konu oldu. Kuyu, Hüseyin Yayman kimdir? Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Medya Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman kaç yaşında ve nerelidir?

HÜSEYİN YAYMAN KİMDİR?

Hüseyin Yayman, 10 Ocak 1969'da Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hatay'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden aldı.

Doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde kamu yönetimi ve siyaset bilimi alanında “Türkiye İdari İnkılâp Tarihi” başlıklı teziyle tamamladı.

Akademik kariyerini Türk siyasi hayatı alanında sürdürdü. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde Türk siyasi hayatı konusunda doçent oldu. Burada uzun süre öğretmenlik yaptı. Türk demokrasi tarihi ve yerel siyaset üzerine dersler verdi. Çok sayıda öğrenci yetiştirdi.

Doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA'da danışman, araştırmacı ve uzman olarak çalıştı. Önemli siyasi analizler yazdı ve gazete yorum sayfalarında köşe yazarlığı yaptı.

Çözüm süreci kapsamında başlatılan akil adamlar heyetinde yer aldı. Televizyon kanallarında yorumcu ve siyasi danışman olarak çalıştı. Uzun süre kanallarda yorumcu olarak çalıştı.

AK Parti'den 25. dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 64. ve 65. hükümetlerde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptı. Hüseyin Yayman halen Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Medya Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

HÜSEYİN YAYMAN EVLİ Mİ?

İyi derecede İngilizce bilen Hüseyin Yayman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir