İPhone Kamerasını Susturma: iPhone'da Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

iPhone mobil cihazlarında iOS adı verilen bir işletim sistemi bulunur. Uygulamalar iPhone’lara App Store adı verilen uygulama marketi üzerinden indirilebilmektedir. Ana ekran, kullanıcı arayüzü, deklanşör sesi gibi birçok özellik ve sistem ayarına sahiptir. Bu ayarlardan biri de kamera sesini kapatmaktır (deklanşör sesini kapatmak).

iPhone'da deklanşör sesini kapatma

Toplamda ondan fazla modeli bulunan iPhone'da, deklanşör sesi olarak bilinen kamera sesi, bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ya da bu ses oldukça yüksek olabilir. Bu durumda “iPhone kamera sesi nasıl kapatılır?” sorusunun cevabını kendimize sormalıyız.

iPhone deklanşör sesi daha sessiz veya daha yüksek olacak şekilde ayarlanabilir. Üstelik farklı seviyelere ayarlanabilen iPhone kamera sesi, sesi kapatmak istediğinizde tamamen kapatılabiliyor. iPhone’da Deklanşör Sesi Nasıl Ayarlanır ve “iPhone Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?” Soruyu cevaplamak için uygulanabilecek birkaç yöntem vardır:

iPhone'da kamera sesi nasıl kapatılır?

iPhone kamerasını sessize almak için ihtiyacınız olan şey, iPhone'un yan tarafında bulunan ve sessiz düğmesi olarak da bilinen Zil/Sessiz anahtarıdır. Deklanşör sesi bu anahtar kullanılarak ve iPhone sessiz moda getirilerek kapatılabilir. Bunun için izlenecek adımlar şu şekildedir:

  • Turuncu renkte görüntülemek için iPhone'unuzun yan tarafındaki Zil/Sessiz anahtarını kaydırın.
  • Bu, “iPhone fotoğrafları nasıl sessize alınır?” sorusunun cevabıdır. sorunun cevabıdır.

Not: Bazı ülke ve bölgelerde deklanşör sesinin kapatılması mümkün değildir.

Ancak Apple'ın 2023 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde Zil/Sessiz anahtarı yer almıyor. Apple, bu cihazlara Zil/Sessiz anahtarı yerine bir Eylem düğmesi yerleştirmiştir.

Ancak bu cihazlarda birçok işlemin yapılmasına olanak sağlayan Action butonu aynı zamanda sessiz modu açmak veya kapatmak için de kullanılabiliyor. Bu cihazlarda, iPhone kamerasının sesinin kapatılması Eylem düğmesindeki Zil/Sessiz anahtarı kullanılarak yapılır.

Sessiz modu kapatmak için anahtarı tekrar kaydırın; sessiz mod kapatılacaktır. Bu, kamera sesi olarak da bilinen iPhone deklanşör sesini yeniden etkinleştirecektir.

Ancak bu noktada bazı ülke ve bölgelerde deklanşör sesinin kapatılamayacağını da belirtmek gerekiyor.

iPhone'da deklanşör ses düzeyini ayarlama

Bazı kişiler iPhone deklanşör sesini kapatmak istemeyebilir ve sadece ses düzeyini değiştirmek isteyebilir. Bunun için bazı adımları takip etmeniz ve işlemin cihazınızda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu adımlar şunlardır:

  • Kamera menüde açılır.
  • Fotoğraf modu seçilir.
  • Kontrol Merkezi menüden açılır.
  • Burada görüntülenen hoparlör/ses seviyesi simgesi, tercihinize bağlı olarak ses seviyesini ayarlamak veya tamamen kapatmak için farklı yönlere sürüklenebilir.

Not: Cihazınızın Canlı Fotoğraf modu aktif olduğu sürece deklanşör sesini duymazsınız. Ancak bu durum farklı ülke veya bölgelere göre değişiklik gösterebilir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sopayla intikam kamera önünde!  Sokakta gördüler kabusu yaşattılarSopayla intikam kamera önünde! Sokakta gördüler kabusu yaşattılar
Tüyler ürperten cinayet!  Sokak ortasında tüfekle öldürdüTüyler ürperten cinayet! Sokak ortasında tüfekle öldürdü
İmplant tedavisi sırasında vida beynine saplandı... Doktorlar gözlerine inanamadı! "Bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler" Ameliyatı Amerika'daki dergilere konu olduİmplant tedavisi sırasında vida beynine saplandı… Doktorlar gözlerine inanamadı! “Bana hayatımı kaybedebileceğimi söylediler” Konuşması Amerika'daki dergilere konu oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir