İTO Başkanı Avdagiç uyardı: Bilinçli hareket etmeliyiz

İTO Başkanı Şekib Avdagiç ise şunları söyledi: “Turistin milliyeti yoktur, misafirperverliği vardır. Arap turist yok, Avrupalı ​​turist yok, Amerikalı turist yok, sadece Türkiye'den gelen misafirler var. Onların hayatlarının ve tatillerinin huzur içinde geçmesini sağlamak bizim sorumluluğumuzdur. Hepimizin bu anlayışla hareket etmesi karakterimizin ve geleneğimizin bir parçasıdır” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, son günlerde münferit de olsa yaşanan bazı olaylardan üzüntü duyduğunu söyledi.

Avdagiç, şunları söyledi: “Turistin milliyeti yoktur, misafirperverliği vardır. Arap turist yok, Avrupalı ​​turist yok, Amerikalı turist yok, sadece Türkiye'den gelen misafirler var. Onların hayatlarının ve tatillerinin huzur içinde geçmesini sağlamak bizim sorumluluğumuzdur. Hepimizin bu anlayışla hareket etmesi karakterimizin ve geleneğimizin bir parçasıdır” dedi.

Türkiye'nin turizm markasına zarar verecek her türlü eylem ve yaklaşıma karşı olacaklarını belirten Şekib Avdagiç, şöyle devam etti: “Bu muhalefetin sebebi; İnsana verdiğimiz değerdir, Türk misafirperverliğinin gereğidir. Turizmin Türk ekonomisinin geleneksel ve lokomotif sektörlerinden biri olduğunu unutmayalım. Bu başarıyı sadece deniz, kum, doğa ve tarih zenginliğimizle değil, bizi biz yapan insan odaklı yaklaşımımız ve politikalarımızla da elde ettik. Tam da bu nedenle otellerin, alışveriş ve eğlence merkezlerinin, restoranların, mağazaların ve turizm sektörünün sayısız üyelerinin emekleriyle ortaya çıkan turizm imajımızın ve büyük hedeflerimizin gölgelenmesine izin vermeyeceğiz.”

Avdagiç, yabancı misafirlerin huzurlu bir tatil geçirmesini sağlamanın bizim sorumluluğumuz olduğunu vurguladı. Avdagiç, paylaşımında şunları söyledi: “Ortadoğu'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Afrika'ya ve Uzakdoğu'ya, kısacası en yakın komşumuzdan en ücra köşemize kadar her ülkeden turistin hayatımızda özel bir yeri var. Demek istediğimiz şu; Turistlerin milliyeti yoktur, misafirperverlikleri vardır. Arap turist yok, Avrupalı ​​turist yok, Amerikalı turist yok, sadece Türkiye'den gelen misafirler var. Onların hayatlarının ve tatillerinin huzur içinde geçmesini sağlamak bizim sorumluluğumuzdur. Hepimizin bu bilinçle hareket etmesi karakterimizin ve geleneğimizin ayrılmaz bir parçasıdır.” değerlendirmesini yaptı.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir