İTO Başkanı Avdagiç'ten seçim açıklaması


Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İş dünyası olarak Türkiye'nin bu seçimlerden sonra uygulayacağı ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz.”

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medya platformu X'ten yaptığı paylaşımda 31 Mart'ta yapılan yerel yönetim genel seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Avdagiç, Türkiye'nin sağduyulu ve demokratik olgunlukla bir seçimi daha geride bıraktığını söyledi. Seçim sonuçlarının İstanbul'a, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni eden Avdagiç, seçilen belediye başkanlarını tebrik etti.

Avdagiç, iş dünyası olarak Türkiye'nin bu seçimlerden sonra uygulayacağı ekonomik programa odaklanması gerektiğine inandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Enflasyon ve yapısal reformların hayata geçirilmesi başta olmak üzere pek çok soruna karşı kalıcı, sürdürülebilir ve akılcı bir mücadele için önümüzdeki dönemin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Böylece çatışmaların ve savaşların yoğunlaştığı Türkiye, güvenli liman olmaya devam edecektir. Ekonomisi ve demokrasisi en güçlü ülkeye, “İş dünyası olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, tüm gücümüzle yatırım yapmaya, üretmeye, ihracata ve istihdama devam edeceğiz.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir