Kapatılan özel okul sahipleri görüşmeye davet ettikleri öğretmenleri dövdü! İşte o anlar…

Kastamonu'da özel bir okulun sahibi ve yakınları tarafından dövüldüklerini söyleyen öğretmenler şikayetçi oldu. Kastamonu'da bir süre önce faaliyetine son veren özel okulun sahibi ve yakınları, ödemeleri görüşmek üzere öğretmenleri Doğa Kültür köyündeki öğretmen merkezine çağırdı.

Toplantıda çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine 3 öğretmen, bir öğretmenin kız arkadaşı, okul sahibi ve yakınları ME, OE, İ.EE ve YFÖ arasında kavga çıktı. Kendisini dövdüğünü iddia ederek jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden 4 kişiye darp ihbarı geldi.

Öğretmenlerden Ali Özçağlı, gazetecilere, gelecek yıl iş sözleşmeleri olmasına rağmen okulun apar topar kapatılmasına karar verildiğini söyledi.

Öğretmenleri tek tek görüşmeye çağırdıklarını belirten Özçağlı, “Bugün ben ve diğer öğretmenlerimiz toplantı yaptık. Toplantıları biten öğretmenler ayrı ayrı toplantı yaptıktan sonra toplantıya gittiğimde oğlumun oğlu ayrıldı. okul sahibi şöyle dedi: 'Öğretmenim, sana sarılayım.' Daha sonra anlamadan beni itmeye ve vurmaya başladı. “Sonra beni yere attılar ve 3-4 kişi üzerime saldırarak dövmeye başladılar.” Dedi.

Toplantıyı bekleyen diğer öğretmenlerin kavgayı ayırmaya çalıştığını belirten Özçağlı, şöyle konuştu: “Bu sırada bizi ayırmaya gelen öğretmenlerimize saldırarak yere attılar. Film çekmek isteyen öğretmenimizi engellemeye çalıştılar. Olay üzerine, ağza alınmayacak küfürler atarak onu ittiler ve jandarmayı aradık.

Öğretmenlerden Onur Yalçın da okul sahibinin Özçağlı'ya saldırdığını iddia ederek şunları söyledi:

“Farklı bir yerde oturuyorduk. Bir anda Ali hocamızın yanına birileri geldi. 'Ne oluyor?' diye sorduk. “Söylemeden arkamızı döndüğümüzde Ali hocam yerdeydi. Yani bu saldırı planlıydı, bilinçli olarak yapıldı. Ali hocamızın yanına gitmemizi engellediler. Kavga sırasında ayrılmak için Ali hocamıza doğru gitmeye çalıştığımızda Ali hocamızı yere yatırıp kalkmasını engellediler.”

Ahmet Er ise okulda öğretmen olan kız arkadaşıyla buluşmak için olay yerinde olduklarını anlatarak, şöyle konuştu: “Kız arkadaşım binaya gittikten sonra Ali Bey ile tanışacaktı. Kaos, Ali öğretmenimiz dayak yemiş yerde yatıyordu. Panik içinde kavgayı ayırmaya çalıştık. Beni tanımıyorlar, ben onları tanımıyorum. Okul müdürü beni yere attı, başım dönüyor. kulağın arkasına gelen darbe.” dedi.

3

Öğretmenlerden Ece Bahar, erkek arkadaşı Ahmet Er ile toplantıya gittiğini belirterek, şöyle konuştu: “Toplantının ardından okul arabulucusu ile buluşmak için üst kata çıktım. Daha sonra sesler duydum. Pencereden dışarı baktığımda okul Sahiplerimiz öğretmenlerimize saldırdı. Yarın düğünümüz olacak ama şu anda hastanedeyiz ve çok üzücü bir rapor alıyoruz (AA).Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Vazgeçtiren sağlık skandalı!  Yanlış teşhisle 2,5 yıl kemoterapi gördüVazgeçtiren sağlık skandalı! Yanlış teşhisle 2,5 yıl kemoterapi gördü
Umre için milyonlarca lira topladı!  Parayla kumar oynamaya gitti; beni çok iyi aldattı.Umre için milyonlarca lira topladı! Parayla kumar oynamaya gitti; beni çok iyi aldattı.
Bakanlar Kurulu'ndaki Bakanlar Kurulu'ndaki “istifa” suçlamalarının ardından gözler Resmi Gazete'deydi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir