Korhan Berzeg kazasında yeni gelişme! Kafatası parçası ve 3 kemik daha bulundu

Doberman köpeği “Tina” ile 17 Haziran 2023 günü Gönen ilçesi Armutlu Mahallesi'ndeki evinde yürüyüşe çıkan Korhan Berzeg'den bir daha haber alınamayan Korhan Berzeg'in ortadan kaybolmasının üzerinden 312 gün geçtikten sonra, 23 Nisan 2023 günü saat 13.30 sıralarında, Gelgeç Armutlu ilçesine 3,5 kilometre uzaklıktaki ormandaki dere kenarında ilçe başkanı Ahmet Gülay Berzeg'in kimliği ve kredi kartı, insana ait olduğu sanılan kıyafet ve kemik parçaları bulundu. Olay yerinde yapılan incelemede, pantolon cebinde bacakları parçalanmış kahverengi bir cüzdan, içinde ise 1 kartlı İstanbul ücretsiz ulaşım bankası Korhan Berzeg adına düzenlenmiş 3 farklı bankaya ait kredi kartı bulundu. Parçalanmış kart, İstanbul Mavi kartı, Korhan Berzeg adına verilmiş ehliyet ve nüfus cüzdanı, 5 adet 10 TL, 1 adet 100 TL, 1 adet 50 TL, 1 adet araç anahtarı ve 1 adet araç anahtarı ele geçirildi. çeşitli tuşlar. Savcılık ve olay yerinde hazır bulunan jandarma ekiplerinin müdahalesinin ardından kemik parçaları, kıyafet ve malzemeler incelenmek üzere götürüldü.

KAYIPTAN 316 GÜN SONRA ÖLDÜĞÜ DOĞRULANDI

Kalça ve göğüs kafesine ait olduğu düşünülen ve dokusu bulunmayan kemik parçaları, kızı Nisa Berzeg'den alınan kan örneğiyle karşılaştırılmak üzere DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan analizde kemik parçaları ile kan örneğinin DNA'sının uyuştuğu ve kemik parçalarının Korhan Berzeg'e ait olduğu ortaya çıktı.

Bölgede 3 kadavra arama köpeği ve 62 çalışanla yürütülen çalışmanın 3'üncü gününde, İstanbul Valiliği tarafından kullanıcısı ile birlikte bölgeye gönderilen 3 yaşındaki Belçikalı Malinois kadavra arama köpeği “Duman” ortaya çıktı. Jandarma Komutanlığı tepki gösterdi ve çalıların arasında tırmıkla yapılan aramada bir kemik parçası daha bulundu. 10 santimetre uzunluğundaki kemik parçası incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, dün 30 kilometrekarelik alanda yapılan ve 300 metrekarelik alanda yoğunlaşan aramalarda yeni bulgulara ulaşıldı. derenin çevresinde metrelerce mesafe var. Ekipler, Bursa, İstanbul ve İzmir'den eğitimli köpeklerle saha taraması yaparken, aramanın ilk gününde Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgeye gönderilen üst arama köpeği “Subject”, Korhan Berzeg tarafından bulundu. Saha taramasında 4'üncü günde kol kemiğine benzeyen bir kemik, kendisine ait gömleğin bazı kısımlarını buldu.

D_46505

YÜRÜYÜŞ YOLU YENİDEN YENİLENDİ

Armutlu ilçesi Fındıklı Deresi mevkiinde, Turplu ve Gelgeç ilçelerinde ormanda 4 gün boyunca sürdürülen aramalar, beşinci günde iki kolda başladı. Düşen yaprakların ve toprağın altına başka kemik parçalarının gömülmesi durumunda da tırmıkla ve elle aramalar yapılıyor. Jandarma Komando Amirliği ekipleri, İstanbul Jandarma İl Komutanlığı'nın ceset arama köpeği “Duman” ile birlikte, daha önce defalarca aranan Korhan Berzeg patikası üzerinde arama yaptı.

D_46505 (2)

YÜRÜME YOLUNUN TERSİ YÖNÜ DE ARAŞTIRILDI

Ekipler ayrıca Berzeg'in köpeği “Tina” ile yürüyüşe çıktığı yolun ters yönündeki alanı da taradı. 23 Nisan'da Gelgeç Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay'ın, mahalleye gelen su hattında yaşanan sorun nedeniyle dere kenarında bulduğu kemikler, Gelgeç Mahallesi'nde su hattının başlangıcından 23 Nisan'a kadar arandı. Yabani hayvanların bölgeye taşınması ihtimaline karşı Armutlu mahallesi Fındıklı Deresi mevkii. Bölgenin sırtlanların da üreme alanı olduğu iddia edildi.

CESET ARAMA KÖPEĞI “DUMAN” KAFATASI PARÇASI BULDU.

İki koldan arama yapan ekipler, 5'inci gün de dere çevresinde yeniden arama yaparak ilk kemik parçaları, Berzeg objeleri ve kıyafet parçaları buldu. İstanbul Jandarma İl Komutanlığı'na bağlı ceset arama köpeği “Duman”, dere boyunca suyun akışı yönünde yapılan aramalarda Korhan Berzeg'e ait olduğu sanılan kafatası parçası ve 3 kemik daha buldu. Gövde altında ve çalılıklarda bulunan kafatası parçası ve kemiklerin DNA tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenilirken, araştırmaların yarın da devam edeceği belirtildi. (DHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İki aile arasında silahlı çatışma!  Savaş alanına dönüştüİki aile arasında silahlı çatışma! Savaş alanına dönüştü
Bir çete daha tutuklandı!  İşte böyle yakalandılarBir çete daha tutuklandı! İşte böyle yakalandılar
Ege Denizi'nde korkutan deprem!Ege Denizi'nde korkutan deprem!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir