Rize'de çay bahçesinde erkek cesedi bulundu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Rize'nin Çayeli ilçesi Büyükköy ilçesinin Demirciler semtinde Halil İbrahim Kazanbaş ve oğlum Mustafa Kazanbaş Döllenme için çay bahçesine gitti.

Gübreleme yaparken yerde yatan bir erkek cesedine rastladı. Hemen köy muhtarına haber vererek durumu kendisine anlattı. Emniyet müdürü durumu 112'ye bildirdi ve olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi müdahale etti.

Hayatını kaybeden kişinin bacaklarının arasında tüfek, olay yerine yakın bir bölgede tabanca ve çantanın içinde kişiye ait olduğu sanılan kıyafet ve bir miktar para bulundu.

Ölüm nedeninin intihar olduğundan şüphelenilse de olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

“CEBEDİ ÇÖZÜLMÜŞTÜ”

Döllenmeye çalışırken cesetle karşılaştığını iddia etti Halil İbrahim Kazanbaş, “Buraya iş kıyafetleriyle geldik. Buradan kötü bir koku gelmeye başladı. Korkunç bir koku. Oğluma avcıların domuzu vurup buraya bırakmış olabileceğini söyledim. Kovayı gübreyle doldurdum ve çay bahçesinde dolaşmaya başladım. Biraz aşağı indiğimde kırmızı bir çanta buldum. Çantaya baktım ve kıyafetleri gördüm. Biraz daha ilerlediğimde bir erkek cesedi gördüm. Ceset çürümüş bir haldeydi. Biraz daha ilerlediğimde bir kafatası gördüm. Hayvan başı olup olmadığına baktım. “Bir insan kafasına benziyordu” dedi.

“40 YAŞINDAYIM VE ÜLKEMDE BENZER BİR ŞEYLE İLK DEFA KARŞILAŞIYORUM”

Kötü kokuyu aldıktan sonra cesedi bulduklarını söyledi. Mustafa KazanbaşSabah toprağımızı gübrelemeye geldik. Daha sonra buradan kötü kokular bize ulaşmaya başladı. Bu kötü kokunun sebebini ararken bir elbise çantası bulduk. Biraz daha ve bir insan cesedi bulundu. Cesedi gördüğümüzde korktuk. Ve elinde bir tüfek vardı. Başhemşireyi aradık. 40 yaşındayım ve köyümde ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Ceset sırtüstü yatıyordu. Az ileride bir kafatası vardı.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir