Sinan Ateş cinayeti davasında beşinci gün! Duruşma gerginlikle başladı… Mahkeme başkanı o ismi görür görmez salonun dışına attı.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili 22 sanığın yargılandığı davanın beşinci duruşması başladı. Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi salonunda görülen duruşmaya sanıklar, taraf avukatları, müşteki Ayşe Ateş ve yakınları katıldı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal da duruşmayı takip etmek üzere salona geldi.

Pazartesi günü başlayan duruşmada sanıkların duruşması ve taraf avukatlarının beyanları sona erdi.

Dünkü duruşmada müştekinin eşi Ayşe Ateş, annesi Saniye Ateş, kardeşleri Selma Kazanç ve Sevda Ateş Yörükoğlu ile kazada yaralanan Selman Bozkurt'un ifadeleri dinlendi.

dasf

CHP'Lİ VEKİL TANAL YİNE ODADAN ÇIKARILDI

Mahkeme başkanı, dünkü duruşmanın başında CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın “mahkeme başkanıyla alay ettiği” gerekçesiyle duruşma salonundan çıkarıldığını hatırlattı. Bu oturumda Tanal'ın odada olduğunun görüldüğünü belirten Başkan, Tanal'ın odadan çıkarılmasını talep etti. Mahmut Tanal daha sonra odadan çıktı.

inç_b_c_98a2094a385d0579b3d20dc218d7e374

Duruşma ifadelerin alınmasıyla devam ediyor.

NE OLDU?

Ateş, 30 Aralık 2022'de Kızılırmak İlçesi Çukurambar İlçesi Çankaya İlçesi'nde silahlı saldırıda hayatını kaybederken, cinayetle ilgili 22 kişi hakkında dava açıldı.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve kaza sırasında yanında bulunan Selman Bozkurt'un da “müşteki” olarak yer aldığı 22 sanıklı iddianamede, sanıklar “müşterek suçlu” olarak gösterilen Eray Özyağci, Vedat Balkaya ve Suat Kurt, “kasten öldürme” suçundan tutuklandı. Şikayetçi Selman Bozkurt'un “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13'er yıldan 20'şer yıla kadar, Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş'ın ise cinayete yardım ve yataklık suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

inç_b_c_4fd4261d85439f236ec7244df7f0b017

Ayrıca Özyağcı'nın “ruhsatsız silah bulundurmak ve taşımak” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar, Demirbaş'ın ise “kanunsuz silah bulundurmak ve taşımak” suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. kişisel verilerin “bir zincir halinde” edinilmesi.

Sanıklar Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Mehmet Yüce, Mustafa Uzunlar, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Osman Bayraktar, Caner Güney, Umut Ersoy, Çağlar Zorluç, Ayta a Erdem Karadeniz, Alper Atay, Mustafa Ensar Aykal'a ceza verilecek. “Kasten adam öldürmeye yardım ve yataklık etmek” suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Eski Cinayet Masası şefi Aykal da, kamu görevinin kendisine verdiği yetkiyi kötüye kullanmak ve mağdurun kişisel verilerini hukuka aykırı olarak elde etmek suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

(AA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Para dolu çanta saniyeler içinde buharlaştı Para dolu çanta saniyeler içinde buharlaştı
Offroad ATV BİM'e geliyor!  5 Temmuz 2024 Güncel BİM kataloğu buradaOffroad ATV BİM'e geliyor! 5 Temmuz 2024 Güncel BİM kataloğu burada
Diyarbakır Havalimanı'nda yürüyen merdiven kazası!Diyarbakır Havalimanı'nda yürüyen merdiven kazası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir