Tırnak izleri nasıl kaldırılır? Yüzdeki ve ciltteki tırnak izleri nasıl kaldırılır?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Tırnak izleri genellikle geçicidir ve belli bir süre içerisinde oluşan tırnak izleri kendiliğinden kaybolur. Ancak konu yüzünüze geldiğinde iyileşme sürecini hızlandırabilecek yöntemler vardır.

Tırnak izleri nasıl kaldırılır?

Birçok insanın kabusu haline gelen tırnak izleri oldukça sık araştırılıyor. Özellikle doğal yöntemler tırnak izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Genelde kötü estetik görünümü nedeniyle insanları rahatsız eden bu durumu ortadan kaldırmak için bazı pratik yöntemlere başvurabilirsiniz.

Eczaneden veya aktarlardan satın alınabilen sarı kantaron yağı, tırnak izi olan bölgeye uygulandığında kusurun kaybolmasını hızlandırır.

Eczaneden satın alınabilecek farklı tedavi yöntemlerinden biri de yara izleri için üretilen özel kremlerdir. Kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza bilgi almanız gerekmektedir.

Bir cilt uzmanına danışılarak farklı merhemler de kullanılabilir.

Yüzdeki ve ciltteki tırnak izleri nasıl kaldırılır?

Yüze uygulanabilecek bazı bitkisel yöntemler vardır. Bu yöntemler tırnak izlerinin kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır.

Hasarlı bölgeye zeytinyağı sürmek iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Buz küpleri beze sarılıp yara bölgesine uygulanmalıdır.

E vitamini içeren yağlar yara izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Bir limonu ikiye bölüp iyileşen bölgeye uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Tırnak İzleri Nasıl Kaldırılır Yüzünüzden ve Cildinizden Tırnak İzleri Nasıl Temizlenir

Tırnak ve yara izlerini gidermek için doğal yöntemler

Limon suyu: Limon suyu eski yaraları yok etmek için kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Bir limon ikiye bölünür ve limonun sulu kısmı yara olan bölgeye sürülür. Limonun doğal bir aydınlatıcı özelliği vardır. Bu nedenle yara izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Yaklaşık 15 gün boyunca limon suyunu şeker ilave etmeden içmek yara izlerinin kaybolması için farklı ve etkili bir uygulama yöntemidir.

Aloe Vera: Aloe vera doğal bir antiinflamatuardır çünkü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Aloe vera aynı zamanda doğal bir yumuşatıcı ve kızarıklık önleyicidir. Bu özelliği sayesinde cilt dokularının onarılmasına ve yeni sağlıklı hücrelerin oluşumuna katkıda bulunur. Aloe veranın içerdiği jel, açık olmayan yaralara uygulandığında yaraları ve izleri giderecektir.

Kuşburnu yağı: Bu madde birçok kozmetik üründe bulunmaktadır. Bu yağı içeren ürünler özellikle yüz bölgesindeki çiziklerin giderilmesinde oldukça faydalı bir bitkisel çözümdür.

Hindistancevizi yağı: Hasar görmüş cilt hücrelerinin onarılmasında ve yara izlerinin yok edilmesinde oldukça etkili olan bitkisel bir tedavi yöntemidir.

Zeytin yağı: Cilt için oldukça besleyici olan zeytinyağı, birçok cilt sorununun giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Zeytinyağının düzenli olarak cilde uygulanmasıyla tırnak izlerinde hızlı bir azalma gözlenir.

Bu yöntemlerin dışında salatalık, Hint defne yağı ve karbonat gibi ürünler kullanılarak da yara izleri giderilebilmektedir. Doğal yöntemlerin yanı sıra bazı merhem ve kremlerle de tırnak ve yara izleri giderilebilmektedir. Ancak yara ve tırnak izlerine bu kremleri uygulamadan önce mutlaka bir tıp uzmanına danışılmalı ve yöntemlerin bu uzmanın gözetiminde uygulanması tavsiye edilmektedir.

Buz tedavisi yüzde ve cildin farklı bölgelerindeki tırnak izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Buz tedavisi uygulanabilecek en basit yöntemlerden biridir. Yara izinin ortaya çıktığı andan itibaren buz kompresi uygulanması tedavi sürecini hızlandıracaktır.

Yara izlerinden nasıl kurtulurum? Yüzdeki yara izlerinden en kolay şekilde nasıl kurtuluruz?

Tıkalı burun nasıl açılır? Burun tıkanıklığı nasıl giderilir, size ne iyi gelir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir