İran'dan İsrail'e mesaj: Cevabımız sert ve kesin olacak – Son Dakika Dünya Haberleri

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahian, New York'ta CNN International'da Erin Burnett'e röportaj verdi.

Abdullahiyan, “İsrail rejimi tekrar yola çıkar ve İran'ın çıkarlarına aykırı eylemlerde bulunursa, bir sonraki tepkimiz hızlı ve en üst düzeyde olacaktır.” dedi.

İsrail'in “önceki hata” Abdullahiyan, bunun bir daha yaşanmamasını umduklarını söyledi. “İsrail rejimi aynı hatayı tekrarlarsa tepkimiz sert ve kesin olacaktır.” dedi.

İranlı bakan, uyarının Tahran'daki İsviçre büyükelçiliği aracılığıyla Beyaz Saray'a iletildiğini kaydederek, “Batı Asya'da gerilimi artırmayı veya krize kışkırtmayı amaçlamıyoruz.”

Olası bir saldırıya verilecek tepkinin detayları silahlı kuvvetlerimiz tarafından tasarlandı.” Bakan Abdullahiyan, İsrail'in her türlü eyleminin ABD ve Beyaz Saray tarafından durdurulacağını söyledi “İsrail'in macera arayışına girmesine izin vermeyecek” ümit ettiklerini söyledi.

Abdullahiyan, İran'ın geçen hafta İsrail'e saldırmasının amacı uyarıda bulunmak, eşit eylem çağrısında bulunmak ve karşılık verecek araçlara sahip olduğumuzun bilinmesini sağlamaktı.” dedi.

İranlı bakan, İran'dan en az 300 füze ve insansız hava aracının fırlatıldığını söyledi “Asgari çerçevede kalınıyor” ve İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna saldırısına yanıt olarak. “meşru savunma” Bunun bir eylem olduğunu söyledi.

Abdullahiyan, “Karşılıklı operasyonlarımız minimum düzeyde gerçekleştirildi. Çünkü birden fazla puan almayı hedeflemiyorduk.” açıklamayı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir