Son dakika | O sosyal medya paylaşımları affedilmedi! İstanbul Başsavcılığı müdahale etti

Son haberler: Her ne kadar 31 Mart yerel seçimlerinin yansımaları sosyal medyanın gündeminde olmaya devam etse de. Bu arada suç içeriği paylaşan hesaplara karşı işlem başlatıldı.

SORUŞTURMA BAŞLADI

İstanbul Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Yerel seçimlere manipüle edildiği iddiasıyla kamuoyunu kin ve düşmanlığa tahrik eden sosyal medya hesapları hakkında resmi soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklaması şöyle:
“İstanbul Başsavcılığımız, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel yönetim seçimlerine ilişkin sosyal medya hesapları aracılığıyla, kamuoyunu yanıltıcı, gerçek dışı bir imaj ve yanıltıcı imaj oluşturacak şekilde, kamu düzenini ve kamu huzurunu bozmaya yönelik provokatif ve manipüle edici bilgileri kamuoyuna yaymaktadır. algı.” “Halkın bir kesimini açıkça diğer kesime karşı kin ve düşmanlığa tahrik eden, suç niteliğinde paylaşımlar yapan sosyal medya hesapları hakkında resen soruşturma başlatıldı.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İmamoğlu'nun İstanbul'daki ikinci dönemi!  Ehliyetini aldıİmamoğlu'nun İstanbul'daki ikinci dönemi! Ehliyetini aldı
Ankara'nın birçok yerinden yangın görüldüAnkara'nın birçok yerinden yangın görüldü
O şehir için korkutan tahmin!  Tarih verdi: 'Göl ikiye bölünebilir'O şehir için korkutan tahmin! Tarih verdi: 'Göl ikiye bölünebilir'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir