SON HABERLER | Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında bir kişi daha tutuklandı

Son haber: Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında 61 sanığın davası Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. Suç örgütü iddialarında adı geçen ve Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı ile görüştüğünü iddia eden Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, İçişleri Bakanlığı'ndan ihraç edildi Geçen haftaki işler kaldırıldı.

Ankara Başsavcılığı, iddialar üzerine “Suç işlemeye kumpas kurmak”, “Adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs”, “Görevi kötüye kullanmak” ve “Suçluyu kayırmak” suçlarından resen soruşturma başlattı. “. Soruşturma kapsamında 3 emniyet müdürü ve Komiser Ufuk Gültekin'in evinde arama yapıldı. Aramalarda bazı dijital materyallere el konuldu. Ankara Başsavcılığı 4 kişi daha hakkında gözaltı kararı verdi ve şüpheliler tutuklandı. Ardından firari sanık Serdar Sertçelik'in yurt dışına gizlice girmesine yardım ettikleri iddiasıyla 3 sivil ve 1 komiser daha tutuklandı. Organize suçlarla mücadele şube müdürü Kerem Gökay Öner, 2 gün önceki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Devam eden soruşturma kapsamında, firari sanık Serdar Sertçelik ile şüpheli Şevket Demircan arasındaki iletişime aracılık eden sivil şüpheli N.Ö.K., Ankara Başsavcılığı'nın talimatıyla bugün tutuklandı.

Şu anda gözaltında 8 şüpheli bulunurken; Dijital materyallerin incelenmesi devam ediyor. (DHA) Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sonuçta onlar bile şaşırdı... Denemek için yaptılar!  Talebe yetişemiyorlarSonuçta onlar bile şaşırdı… Denemek için yaptılar! Talebe yetişemiyorlar
Yer: Amasya!  Böyle bir işkence var mı?  Biri baltayla kafasına vurdu, diğeri defalarca bıçakladı...Yer: Amasya! Böyle bir işkence var mı? Biri baltayla kafasına vurdu, diğeri defalarca bıçakladı…
“3-5 hafta içinde kendiliğinden yok oluyor” Plastiğe alternatif ambalaj ürettiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir